X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
פריז
מסלולי טיול בפריזאטרקציות בפריזטיפים והמלצות לפריזמלון מומלץ בפריזנקודות עניין בפריזפריז עם ילדיםחיי לילה בפריזשאטלים בפריזטיסה זולה לפריז
 

קתדרלות בפריז

קסם דתי בעיר הנפלאה!

פריז, היא לא רק שער הניצחון, מגדל אייפל, הלובר, מסעדות גורמה, מועדוני לילה מדליקים או יעד למסע שופינג מרגש, פריז היא גם עיר של קתדרלות וכנסיות מרשימות שנבנו בארכיטקטורה מיוחדת בסגנון גותי או בסגנון רנסנאס כשמאחורי כל דלת מסתתר אוצר בלום והיסטוריה מרתקת. 

סיור בקתדרלות של פריז יחשוף אתכם לחוויה תרבות ואומנותית מרגשת, לוויטרז'ים מהממים, לציורי קיר, ליצירותיהם של מיטב הציירים, לפסלים ולהיסטוריה של הנצרות בצרפת.  

הנה 9 קתדרלות וכנסיות שכדאי לסמן על מפת הטיולים בפריז, אז בואו ופשוט נצא לדרך 

1. קתדרלת נוטרדאם
2. כנסיית סן סוליפס
3. הפנתיאון בפריז
4. סנט שאפל
5. בזיליקת סן דני
6. כנסיית סקרה קר
7. כנסיית מדלן
8. כנסיית סן ז'רמן דה פרה
9. כנסיית סנט אסטאש

 

קתדרלת נוטרדאם

קתדרלת נוטרדאם (Notre Dame Cathedral), הממוקמת בעיר פריז, בצפון האי דה לה סיטה שבלב הנהר הסן, נחשבת לאחד מהסמלים המפורסמים של העיר ולאחד האתרים התיירותיים החשובים והפופולריים ביותר בעיר. הקתדרלה שנבנתה בסגנון ניאו גותי נחשבת לסמל לתכנון גותי ומשמשת למקום מושבו של הארכיבישוף בפריז. זהו מבנה עצום ומרשים המעורר תחושת התפעלות והתרגשות אצל כל מי שמבקר בו.

קתדרלת נוטרדאם פריז

 

כנסיית סן סוליפס

כנסיית סן סוליפס (Saint Sulpice Church) השוכנת על הגדה של נהר הסן ברובע הלטיני קרוב לכיכר סן סוליפס נחשבת לאחת מהקתדרלות הגדולות ביותר בעיר ומושכת אליה תיירים מכל העולם.
הכנסייה ידועה בשל האדריכלות המרהיבה שלה והמזרקה המפוארת הנמצאת בחזית הכנסייה, בשל יצירות האומנות החשובות הנמצאות בה וציורי הקיר המעטרים אותה ובשל יחסי הציבור שעשה לה הרומן המפורסם "הקוד דה ויניצי" של דן בראון.

כנסיית סן סוליפס בפריז

 

הפנתיאון בפריז

הפנתיאון (Pantheon) בפריז הנמצא במחוז הקוורטייה החמישי הוא אחד מהיעדים התרבותיים והתיירותיים בעיר. במקור הוא נבנה ככנסייה נוצרית, אך הפך למבנה קבורה מפואר לאזרחיה הגדולים של צרפת. הפנתיאון ידוע באדריכלות המרהיבה בסגנון הניאו קלאסי עם פסלים ותבליטים המתארים אירועים חשובים בהיסטוריה של צרפת.

אני רוצה כרטיסים לפנתיאון בפריז - ולעקוף את התור >>

נהר הסן

 

סנט שאפל

סנט שאפל (Sainte Chapelle) היא כנסיית גותית מרהיבה בפריז הניצבת על גדות הסיין. הכנסייה מפורסמת בוויטרז'ים הנפלאים שלה עם אלפי הזכוכיות הצבעוניות הקטנות המתארות סצנות מפורסמות מהתנ"ך ומהברית החדשה.

כיום המבנה לא משמש ככנסייה, אלא כמרכז למבקרים ואולם קונצרטים.

ביום קיצי מוצף בשמש כדאי להגיע אל הקאפלה, לעלות במדרגות המפותלות וליהנות מנוף מרהיב, אחד מהנופים היפים ביותר שתראו.

אני רוצה כרטיסים לסנט שאפל >>

כנסיית סנט שאפל פריז

 

בזיליקת סן דני

בזיליקת סן דני (Basilica Cathedral of Saint Denis) היא כנסייה קתולית מפוארת הממוקמת בפרבר סן דני בצפון מזרח פריז ששימשה באתר קבורה לרוב מלכי צרפת. בבזיליקה קבורים מלכי צרפת רבים ודמויות חשובות בהיסטוריה הצרפתית כמו שארל דה גול ועוד.

הכנסייה מהווה אבן דרך אדריכלית חשובה והיא נחשבת למבנה הראשון בעל מאפיינים אדריכליים גותיים שהיווה השראה לבניית קתדרלות נוספות בצרפת וברחבי אירופה.

אני רוצה כרטיסים לבזיליקת סן דני >>

בזיליקת סן דני פריז

 

כנסיית סקרה קר

כנסיית סקרה קר (Basilica of the Sacred), הידועה גם בשם "הלב הקדוש", ממוקמת בראש גבעת מונמארטר בגובה של 400 מטר. הכנסייה המעוצבת בסגנון רומני - ביזנטי עם חזית לבנה כשלג ועם כיפה ענקית המכוסה בזהב נחשבת לאחד המונומנטים המפוארים ביותר בפריס. את תקרת הכנסייה מעטר פסיפס עצום בגודלו המתאר את ישו לצד מרים הבתולה ואת ז'אן ד'ארק.

פשוט מומלץ לעלות אל כיפת הכנסייה וליהנות מתצפית פנטסטית של 360 מעלות של פריז. בנוסף, המערה התת קרקעית, הקריפטה, שמתחת לכנסייה היא אטרקציה ששווה ביקור.

אני רוצה סיור בכנסיית הלב הקדוש >>

כנסיית סקרה קר פריז

 

כנסיית מדלן

כנסיית מדלן (Madeleine Church) נמצאת בכיכר מדלן שברובע השמיני של פריז. הכנסייה מהווה דוגמה קלאסית לסגנון הנאו-קלאסי עם 52 עמודים קורינתיים הסובבים את המבנה ועם הגומחות החצובות בקירות החיצוניים שבהן מפוזרים 14 פסלים. בתוך הכנסייה יש יצירות אומנות נוצריות.

הכנסייה מושכת מבקרים רבים בשל ההוד וההדר שלה המזכיר מקדש רומאי מפואר ללא צלבים וללא מגדלי פעמון ובשל האקוסטיקה והעוגב המצוין שעליו ניגנו כמה מהמלחינים הגדולים במאה התשע עשרה.

כנסיית מדלן בפריז

 

כנסיית סן ז'רמן דה פרה

כנסיית סן ז'רמן דה פרה (Church of Saint-Germain-des-Pres) הממוקמת ברובע סן ז'רמן דה פרה בפריז היא אחת מהכנסיות העתיקות ביותר בעיר שנבנתה במאה השישית. הכנסייה המרשימה נבנתה בסגנון הרומנסק משולב בכיפות גותיות. ובפנים הכנסייה יש חלונות ויטרז' מרשימים, פסלים ומוזיאון המכיל חפצים רבים מההיסטוריה המרתקת של הכנסייה.

כנסיית סן ז'רמן דה פרה בפריז

 

כנסיית סנט אסטאש

כנסיית סנט אוסטאש (Saint-Eustache Church) המושכת את העין בצבעוניותה ובממדים שלה ממוקמת ברובע לה הל בעיר פריז והיא אחת מהכנסיות המפוארות והמרשימות ביותר בעיר. הכנסייה הניצבת על מה שהיה בעבר השוק הסיטונאי הגדול של פריס, נבנתה בסגנון גותי רנסנסי משולב עם סגנונות נוספים. בכנסייה נמצאות מצבות קבורה מרהיבות לצד עוגב עצום ממדים ומתקיימים בה קונצרטים ורסיטלים לעוגב.

כנסיית סנט אוסטאש בפריז

לסיכום

הנצרות היא חלק מהתרבות והמסורת העתיקה של צרפת. לאורך כל שנות ההיסטוריה של פריז נבנו בעיר עשרות קתדרלות וכנסיות מפוארות ומרשימות. חלק מהקתדרלות הוקמו בתקופת ימי הביניים והביקור בהם יחשוף אתכם בפני ויטרז'ים מהממים, ציורי קיר יצירותיהם של מיטב הציירים , פסלים, פרטי קדושה ועוד.

בקטגוריה קתדרלות בפריז תמצאו מידע מורחב על כנסיות וקתדרלות בהם מומלץ לבקר, שעות פעילות, דרכי הגעה, דמי כניסה ועוד.