דיסנילנד פריז - Disneyland Paris

ביקור בממלכה הקסומה של וולט דיסני

כששואלים ילדים איפה הם ירצו לבקר בחופשה הבאה שלהם בחו"ל, התשובה שלהם היא אחידה: דיסנילנד פריז (או יורודיסני, בשמו הקודם). האטרקציה מספר אחת באירופה היא ההוכחה הניצחת לפיה אגדות מתגשמות ועשויות לרקום עור וגידים.

פארק השעשועים דיסנילנד פריז (Disneyland Paris) נפתח בשנת 1992 ומציע כיום הרבה יותר מאשר מפגש עם הדמויות האהובות על כולנו: בפארק תמצאו מתקנים שפותחים את הדמיון ומציעים חוויה עמוסת אדרנלין לבני כל הגילאים, מופעים מושקעים ובעיקר כמויות מסחריות של פאן. כל אלה מסבירים מדוע כ-11 מיליון איש מבקרים בפארק היורודיסני מדי שנה. והתור לרכישת כרטיסים למי שלא השכיל לעשות זאת מראש ארוך ארוך...

🎫הזמן עכשיו כרטיסים לדיסנילנד פריז ועקוף את התורים >>

🎫🚌הכרטיס + הסעה הולוך וחזור - לחווית הדיסנילנד בפריז >>

הזמן עכשיו מלון בקירבת הדיסנילנד פריז >>

דיסנילנד פריז

הפתעות.. הפתעות בכל מקום

בתחילת הדרך, היה חשש שמה פארק היורודיסני לא יהיה פופולארי כמו אחיו בארצות הברית, אך עם פתיחת פארק אולפני וולט דיסני הסמוך – פארק מומלץ בפני עצמו – החל המתחם לקבל פופולאריות אדירה, שכמובן נמשכת עד היום. הסמל המסחרי של הפארק, טירת היפהפיה הנרדמת, הפך לאחד האייקונים המזוהים עם העולם המערבי, ובכלל.

פארק היורודיסני (דיסנילנד פריז) מחולק למספר אזורים, כל אחד מהם בעל עיצוב שונה בהשראת מדינה. הרחוב הראשי של "ארצות הברית", שער הכניסה לפארק, מציע תפאורה קסומה. עיקר העניין בו הוא בתהלוכות הדמויות המרהיבות הנערכות בו. זו ההזדמנות לפגוש את מיקי מאוס, דונאלד דאק, גופי ושלל דמויות מוכרות אחרות, יחד עם מוזיקה, תפאורה ואלמנטים אחרים. התהלוכות מתקיימות הן בבוקר והן בערב, כשמומלצות במיוחד "תהלוכות האורות" הנערכות מפעם לפעם.

🎫הזמן עכשיו כרטיסים לדיסנילנד פריז ועקוף את התורים >>

🎫🚌הכרטיס + הסעה הולוך וחזור - לחווית הדיסנילנד בפריז >>

הארצות והמתקנים הבולטים בפארק

מיקי מאוס בפארק דיסנילנד פריז

מהרחוב ניתן להגיע לארבע ה"ארצות" האחרות המרכיבות את הפארק: ארץ המערב הפרוע, ארץ ההרפתקאות, ארץ הפנטזיה וארץ התגליות. קצרה היריעה מלפרט כאן על המתקנים החווייתיים הפזורים בהם, או על ההפתעות שנמצאות בכל פינה של הפארק. זה מצריך הרבה יותר מאלף מילים, כאשר רק בבילוי מקיף של מספר ימים בפארק אפשר לראות את רוב האטרקציות שהוא מציע.
כמה מהמתקנים המפורסמים ביותר שבפארק דיסנילנד הם:

הר הרעם הגדול: רכבת הרים וכורים "Old School", שמציעה חוויה עמוסת אדרנלין עם נגיעות של הומור.

אחוזת הפאנטום : הזדמנות לפגוש 999 רוחות רפאים, בבית מפחיד עם הפתעות בכל פינה.

רכבת ההרים של אינדיאנה ג'ונס: מרכבות ההרים המהנות והאהובות של הפארק.

שודדי הקאריביים: שייט שיגרום לכם להרגיש כמו ג'וני דפ, להתחמק מפגזים ומשודדי ים.

הר החלל : מתקן מפחיד מאד, שמדמה טיסה לירח על פי ספרו של ז'ול וורן. לאחר השיגור במהירות בלתי נתפסת נעים בין כוכבים, בחשיכה מוחלטת.

"זה עולם קטן מאד" : השייט הרגוע הזה, עם מאות הבובות השרות את השיר המפורסם בתפאורות קסומות של מדינות העולם, הוא נסיעה בתור אגדה.

אהה, ויש גם את פארק אולפני וולט דיסני הנמצא כאמור בסמוך. הוא מוקדש לסרטים ולסדרות טלוויזיה המפורסמות של דיסני, קטן יותר אך מציע מספר אטרקציות ומתקנים בהשראת אותן יצירות: מתקני הנפשה, רכבות הרים, מופעים, סיור באולפנים, עולם צעצועים, מכוניות מתנגשות ועוד. הפארק הוא חובה בביקור משפחתי, בייחוד כשמגיעים אליו עם ילדים קטנים.

טיפים בדרך לביקור המוצלח

צריך לקחת בחשבון שדיסנילנד פריז, כאמור, הוא מקום מתויר מאד. זמני ההמתנה למתקנים המבוקשים נוטים להיות ארוכים, וכאמור – הזמן קצר והמלאכה מאד מרובה. כדי למצות את הפארק מומלץ להקדיש לו מספר ימים לפחות, נניח יומיים או שלושה, וללון באחד מבתי המלון הנמצאים בסמוך לו. (רשימת המלונות המומלצים)

המלצה מועילה אחרת היא להתחיל את הפארק מסופו – אפשר להגיע לכל האזורים בו באמצעות רכבת היוצאת מהרחוב הראשי שהזכרנו מעלה – ופשוט ליהנות מהמתקנים שם לפני שנחילי התיירים מגיעים אליהם. גם בשעות של מצעדים התור למתקנים יחסית קצר (יחסית). אל תוותרו על המצעדים, אך אם אתם נמצאים בפארק מספר ימים מספיק לראות אותם פעם אחת, ובמועדים האחרים שלהם פשוט למהר למתקנים המבוקשים.

דיסנילנד פריז

 

כתבות שאולי יעניינו אותך