מוזיאון הלובר - Louvre Museum

אוסף עצום של אומנות ויצירות מופת

מוזיאון הלובר (Louvre Museum) הוא אחד המוזיאונים החשובים והמרתקים ביותר בעולם. זהו מוזיאון עצום בגודלו אשר נדרשים מספר ימים על מנת לסרוק ולעבור את כולו. כשמתקרבים אל הלובר הנמצא בליבה של פריז, ברובע הראשון קרוב לנהר הסיין, קשה שלא להתפעל מיופיו של המבנה. זהו מבנה מפואר ביותר ובמהלך ההיסטוריה גם שימש כארמון למלכי צרפת. בלובר ישנו אוסף עצום של יצירות אמנות מכל העולם: ציורים, פסלים, עתיקות. אלה לא סתם יצירות אמנות אלא יצירות המופת של כל הזמנים.

הזמן כרטיס כניסה למוזיאון הלובר - חסוך זמן עמידה בתור >>

הזמן סיור מודרך במוזיאון הלובר >>

ניתן לראות את אותן יצירות הנחשבות לקלאסיקה עצומה ובסרטים וספרים רבים נכתבו בעקבותיהם כמו ה"מונה ליזה" של לאונרדו דה וינצ'י, ועוד רבות אחרות. ארבע קומותיו של מוזיאון הלובר מתחלקות לשמונה קטגוריות המקיפות אמנות ועתיקות מכל רחבי העולם: ממצרים העתיקה, יוון, רומא ועתיקות אטרוסקיות, עתיקות מהמזרח התיכון, אמנות איסלאמית, ציורים, פסלים, וכן הדפסים ורישומים.

הזמן כרטיס כניסה למוזיאון הלובר - חסוך זמן עמידה בתור >>

הזמן סיור מודרך במוזיאון הלובר >>

גלגוליו של מבנה

מוזיאון הלובר Museum The Louvre, נמצא במבנה בעל שורשים עתיקים מאוד. אמנם מרבית המבנה (מלבד אחד מחדרי המרתף שנשמר) הם חדשים יותר, אך עדיין זהו מבנה עתיק. הוא נבנה לראשונה בסוף המאה ה- 12 כמבצר (פירוש השם לובר הוא מקום מבוצר). הוא היה ממוקם אז בגבולה המערבי של פריז ונועד להגן עליה מפני תוקפים. מאוחר יותר, כאשר העיר התרחבה וגדלה הפך המבנה למקום משכנו של האוצר המלכותי. במאה ה- 16 הפך המבצר לארמון מפואר והיווה במשך שנים מקום מגורים למלכי צרפת. לאחר מכן הוצגו במקום יצירות אמנות מן האוסף המלכותי. ההחלטה להפוך אותו למוזיאון הגיעה עם המהפכה הצרפתית ומוזיאון הלובר נפתח לקהל הרחב ב- 1793 והתרחב במהלך המאה ה- 19. 

מוזיאון הלובר

יצירות מכל הסגנונות

האוסף העצום המוצג בלובר הגיע מכל העולם. גם נפוליאון במסעותיו במזרח הביא עימו שלל יצירות ממגוון מקומות שנראו, במיוחד בתקופתו, כמקומות אקזוטיים. חלק אחר הוא יצירות מתוך האוסף המלכותי כמו ה"מונה ליזה" אותה רכש המלך פרנסואה ה- 1. יצירות מפורסמות אחרות הן "מדונה מן הסלעים" של לאונרדו דה וינצ'י, "רוקמת התחרה" של יאן ורמיר ועוד. תוכלו לצאת במוזיאון למסלולי נושא שיקחו אתכם למסע בעקבות האהבה, מסע בעקבות אוכל ושלל מסעות אחרים. הביקור בלובר הוא חוויה עצומה בשל הפאר של המקום, אוספי האמנות המרשימים וגם בשל המחשבה ששועי עולם רבים צפו בדיוק באותן יצירות כמוכם.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך